Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri

Bu hafta ki gezimiz Düzce Kaynaşlı da bulunan Topuk Yaylası içindeki Fenerebahçe Topuk Yaylası Tesisleri.

Özellikle İstanbul ve yakınlarında oturanların; Düzce Kaynaşlıya yaklaşık 20 km mesafede bulunan bu mükemmel tesisi kesinlikle denemesini tavsiye ederim.

Yazın ayrı kışın ayrı güzel doğa harikası bu yer Topuk Yaylasında ve göl kenarında kurulmuş.

Odaların bir kısmı orman manzaralı bir kısmı da göl manzaralı olarak sunuluyor. Oda fiyatları da buna ve gideceğiniz mevsime göre değişkenlik gösteriyor.

Ben Kışın eşimle birlikte gittim. İstanbul’un o boğucu atmosferinden kaçıp 4-5 günü kafa dinleyerek değerlendirdik.

Resimlerden de göreceğiniz gibi her yer kar altındaydı ve göl donmuştu.

Her sabah kalkıp ücrete dahil açık büfe kahvaltısının zenginliğiyle kendimize geliyor, sonra acıkana kadar göl kenarında geziyorduk. Her yer kar olduğu için ormanın içlerine fazla inemedik ama ağaçların arasından geçen patikalarda dolaştık.

Istanbul’dan sonra böyle bir yerde bir kaç gün geçirmek kendine format atmak gibi birşey. Oksijene doyuyorsunuz, stres namına birşey kalmıyor, hafifliyorsunuz.

Otelin ön tarafındaki bayırda kızak yapma şansınız da var. Ayrıca kapalı yüzme havuzundan, tenis kortuna, fitness merkezinden, hamama, masaj ve spa salonuna kadar var.

Ve en sevdiğim, o karlı, soğuk ama güneşli havada; mangal üstü sucuk ekmek yanında da buz gibi içeceğiniz. Tarifsiz keyif. Açık havada sucuk-ekmek yemek o kadar keyifli ve lezzetliki neredeyse her gün öğlen sucuk ekmek yedik.

Akşam yemekten sonra üst kattaki göl manzaralı gerçek şömineli, sıcak ve rahat koltukları olan salonda sıcak içeceğimizi yudumladık. Yanınızda sevgiliniz, eşiniz ya da arkadaşlarınızla birlikte sohbet ederek güzel bir akşam geçirebileceğiniz, şömine ateşi eşliğinde bir başka diyarlara gidebileceğiniz hoş bir mekan.

Kimlere tavsiye ederim :

  • Özellikle evlenme teklif edecek damat adayları; romantik bir atmosfer için fazlasıyla uygun bir yer. Kışın gidin.
  • Balayından bir şey anlamamış yeni evli çiftler için küçük bir balayı mekanı. Yazın gidin
  • Çocuklu aileler içinde oldukça uygun. Çocuklarınızı salı veriyorsunuz ve eşinizle biraz kafa dinliyorsunuz. Yaz kış gidin.
  • Sevgiliniz yoksa alın yanınıza kafa dengi bir kanka, revan olun yola. İyi bir dostla yazında gidilir kışında.
  • Yalnız başınıza biraz huzur arıyorsanız size de tavsiye ederim. Kışın belli dönemlerde daha sakin olur, bir katta neredeyse 2-3 oda dolu olur. Kafa dinlemek için daha iyisi olamaz.

Sonuç olarak herkese tavsiye ederim.

Bu kadar met  ettikten sonra yanlış anlamamanız için biraz da olumsuz yanlarından bahsedeyim ki bu biraz kısa sürecek. Binada ahşap çok kullanıldığından mıdır bilmem odaların yalıtımı çok iyi değildi ya da bizim olduğumuz bölüm öyleydi. Tabiki bu ikinci balayı için giden çiftler için olumsuz bir özellik.

Genel olarak hangi takımı tutarsanız tutun, Düzce’ ye yakınsanız bir hafta sonu kaçamağı için bile gelmeye değer bir yer.

Konuları zenginleştirmek adına görüş yada sorularınızı yorumlar kısmında paylaşabilir siniz.

Hayatınız hep tatil gibi güzel olsun, keyifli gezmeler.

Yorumlar

Yorumlar

ibrahim Ardıç

1980 yılında Türkiye'de doğdu. Şimdilik İngiltere'de yaşıyor. Evli ve bir erkek çocuk babası. İktisat okudu. Bilgi teknolojileri uzmanı. Yazıyor, çiziyor ve araştırıyor. Girişimcilik, marka yaratma, proje geliştirme, strateji, istatistik ve iş yönetimi gibi alanlarda çalışmalarına devam ediyor. Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda bulunmuyor. Gerek duymuyor!

Bir cevap yazın