Hangi Mesleği Seçmeliyim ya da bu Meslek Nasıl?

Çevrenizden duymuş yada yaşamışsınızdır belki de; hayal ettiğiniz işe sahip olduktan sonra hayal kırıklığına uğramayı. Gereksiz yere dolambaçlı yollardan geçmiş, belki de yarı yolda yorulup da vaz geçmişsinizdir. Yanlış bilgilerle, hayal olmuştur, başlamadan bitirmişsinizdir mücadeleyi.

Artık hayal ettiğiniz iş hayal olmasın diye, hangi mesleği seçmeliyim ya da bu meslek nasıl, ne yapmalıyım, nereden baslamalıyım gibi soruların yanıtlarını bulacağımız birlikte geliştireceğimiz yeni bir kategorimiz var.

Genç arkadaşlara ya da yeni bir meslek sahibi olmak isteyenlere faydalı olacağını umut ederek elimizden geldiği kadar yeni konular ekleyerek zenginleştireceğiz kategorimizi.

Meslek sahiplerinden, o mesleğe sahip olmak isteyenlere tavsiyeler, mesleğin zorlukları, mesleğin püf noktaları ve bu mesleğe geçmek için hangi adımları izlemeleri gibi konular yer alacak. Bunları okuduktan sonra o meslek gerçekten sizin için uygun mu, bu bir heves mi yoksa hayal ettiğinizden farklı mı, gibi sorularınızın yanıtını bulacaksınız.

Makaleye ekleyeceğiniz görüş ve eleştirilerinizi yada sorularınızı makalenin altında bulunan yorumlar kısımında paylaşabilirsiniz.

Ayrıca meslek sahiplerinin mesleklerini tanıttığı özgün görüşlerine yer vereceğiz.

Siz de mesleğiniz hakkında yazı yazmak istiyorsanız lütfen bize ulaşın. Yazılarınızı yayınlamaktan mutluluk duyacağız. Makalelerinizin altında sizin görünmesini istediğiniz şekilde adınız yazacak.  Bize buradan ulaşın.

Merak ettiğiniz bilgi almak istediğiniz bir meslek varsa lütfen bu konunun altında bulunan yorumlar kısmına yazınız. Sizin için o mesleği yapan birini bulmaya çalışırız  🙂

Meslekler hakkında merak ettiğiniz konular varsa Meslekler kategorimizi takip edin.

Mutlu olabiliceğiniz bir işte çalışmanız dileğiyle.

Sevgiyle kalın.

 

 

 

Meslek nasıl seçilir, hangi meslek bana uyar, meslek nasıl öğrenilir, meslek nasıl belirlenir, meslekler, hangi meslek, nasıl olunur, grafiker, yazılımcı, yazılım mühendisi, web tasarımcı, mühendis, kimyager, matematikçi, fizikçi, muhasebeci, endüstri mühendisi, yazar

Yorumlar

Yorumlar

ibrahim Ardıç

1980 yılında Türkiye'de doğdu. Şimdilik İngiltere'de yaşıyor. Evli ve bir erkek çocuk babası. İktisat okudu. Bilgi teknolojileri uzmanı. Yazıyor, çiziyor ve araştırıyor. Girişimcilik, marka yaratma, proje geliştirme, strateji, istatistik ve iş yönetimi gibi alanlarda çalışmalarına devam ediyor. Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda bulunmuyor. Gerek duymuyor!

Bir cevap yazın