Yeni Belamız; Yeni Tip Corona Virüs!

Evet içimiz dışımız virüs haberleriyle dolu ama bir kaç satır yazmak istedim. Zaten bildiğiniz şeyler belki ama her şeyden önce farkında olmamız gereken şeyler; durumun ciddiyetinin farkında olmak gerek.

COVID-19 yani Türkçe söylenişi Korona 19 hakkında bildiğimiz birkaç şeyin yanında bilmediğimiz o kadar çok şey var ki!

Henüz aşısını bulamadık hatta daha hastalığın nasıl tedavi edilebileceğini bile tam olarak bilmiyoruz. Nerede veya nasıl başladığını tam olarak bilmiyoruz. Dünyada kaç kişinin Koronaya yakalandığını henüz tam olarak bilmiyoruz .

Testlerin çok daha fazla yapıldığı diğer ülkelerde bile, bilinmeyen pozitif vakaların sayısının ne kadar olduğunu bilmiyoruz.

Gençlerden çok yaşlıları öldürme eğiliminde olduğunu bilsek de. Kaç kişinin asemptomatik taşıyıcı olduğunu bilmiyoruz. Semptomlar azaldıktan sonra insanların daha ne kadar süre taşıyıcı olarak kalabileceğini tam olarak bilmiyoruz. Havada ne kadar kalabiliyor cisimlerin cinsine göre üzerlerinde ne kadar kalabiliyor bilmiyoruz. Bunlarla ilgili bazı araştırmalar yapılmış olsa da hala net bir açıklama yok.

Eminiz bir gün bu soruların cevabı bulunacak, aşı da bulunacak, fakat hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Şu an bilmediğimiz çok şey var ama çok da şey öğrendik daha da öğreneceğiz.

Korona ile ilgili kısa bir yazı yazmışken üzerimize düşeni de yapalım;
Lütfen kişisel ve çevresel temizliğimize biraz daha dikkat edelim, eğer mümkünse evden çıkmayalım.

Yorumlar

Yorumlar

ibrahim Ardıç

1980 yılında Türkiye'de doğdu. Şimdilik İngiltere'de yaşıyor. Evli ve bir erkek çocuk babası. İktisat okudu. Bilgi teknolojileri uzmanı. Yazıyor, çiziyor ve araştırıyor. Girişimcilik, marka yaratma, proje geliştirme, strateji, istatistik ve iş yönetimi gibi alanlarda çalışmalarına devam ediyor. Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda bulunmuyor. Gerek duymuyor!